Co je skutečně zakázáno ?

Je to dost komplikovaná otázka. Jak asi víte Společnost Strážná věž stále zakazuje použití celé krve a některých složek krve - jmenovitě červených krvinek, bílých krvinek, destiček a plasmy. Zásadní skutečností ale je, že dovoluje použít cokoliv obsažené v těchto složkách.

Jestliže odečteme membrány červených krvinek, bílých krvinek a destiček, tak je schváleno pro použití okolo 97-98% krve. Nicméně, membrána je tkáň složená z bílkovin a enzymů a jako frakce může být také užita. A tak v zásadě Společnost Strážná věž schvaluje ve frakcionované podobě 100% krve.

Použijme analogický příklad: Je to jako kdyby někdo řekl: "Podívej, tento kamion je kradený a proto ho nemůžeš koupit. Když ho ale někdo rozebere na součástky, tak si smíš zakoupit kteroukoliv z nich. Nicméně motor, převodovka, rádio a diskové brzy jsou výjimka. Jsou to totiž "základní složky" kamionu (podobně jako červené a bílé krvinky, destičky a plazma). Nemůžeš dostat tyto "základní složky" dokud je nejprve kompletně nerozebereš. Když to uděláš, tak si je smíš koupit také."

Jak je tato analogie přesná? Uvažuj: Červené krvinky jsou Společností Strážná věž zakázány. Co je červená krvinka? Nic více než miniaturní vak na hemoglobin ve tvaru koblihy . Chemicky rozložena na sušinu bude červená krvinka tvořena z 97% hemoglobinem a ze 3% membránou (vakem). Schválit k použití hemoglobin a zároveň zakázat červené krvinky je totéž jako kdyby někdo řekl: "Vidíš tyto vaky s potravinami? Smíš si vzít jídlo z vaků, ale udám tě policii jestliže si vezmeš vaky s potravinami."

Nauka Společnost Strážná věž o krvi se tak rychle přeměnila ve smrtelnou hru se skořápkami. Politika Společnosti evidentně míří ke schválení užívání umělé krve (roztoky na bázi hemoglobinu jako jsou PolyHeme a HemoPure). Zatímco však představitelé čekají na nové produkty vyrobené z krve, které přicházejí na trh, členové nadále odmítají život zachraňující transfuze červených krvinek nebo přerušují svoji chemoterapii, když vyvstane potřeba transfuze destiček, a to dokonce i přes fakt, že destičky tvoří méně než pětinu procenta z celého objemu krve. Průměrný svědek Jehovův nemá vůbec ponětí o tom, co se děje.